ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
محتوای موجود تا چه حدی پاسخگوی نیاز شما بوده است ؟

کاملاً کافی
مناسب
ناکافی

اخبار > ایرانسل: کارت های بانکی در یک سیم کارت قرار می گیرند


در راستای خدمات شرکت آیسان
ایرانسل: کارت های بانکی در یک سیم کارت قرار می گیرند

 

 

 

ایرانسل با استفاده از بستر USSD امکان اتصال پنج کارت عضو شتاب را به سیم کارت هایش فراهم کرد
دوشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٠ ١٥:٤٨

 

ایرانسل با استفاده از بستر USSD امکان اتصال پنج کارت بانکی عضو شتاب را به سیم کارت هایش فراهم کرد.

 

به گزارش عصر ارتباط، باقر صمدی مدیر ارشد بازاریابی تجاری ایرانسل در خصوص سرویس جدیدی که این اپراتور ارائه می‌کند به خبرنگار ما گفت:‌ «در این روش کارت بانکی مشتری در واقع سیم‌کارتش می‌شود اما اپراتور اطلاعات بانکی مشتری را نمی‌بیند و تنها به بانک می‌گوید که این شماره تلفن چنین درخواستی ارائه داده و بانک می‌داند که درخواست مربوط به کدام کارت بانکی است.»

 

او با اشاره به اینکه ایرانسل زیرساخت لازم برای ارائه سرویس‌های بانکداری را مهیا می‌کند و به هیچ وجه نمی‌خواهد بانک شود، تاکید کرد در این روش به هیچ وجه اپراتور به لحاظ امنیتی در مظان اتهام قرار نمی‌گیرد.

 

صمدی در ادامه افزود: «در حال حاضر ما با بانک‌های سامان و پاسارگاد این سرویس را راه‌اندازی کرده‌ایم و کاربر مستقل از اینکه کارت کدام بانک را دارد می‌تواند تا پنج کارت بانکی‌اش را روی سیم‌کارتش تعریف کند.»

 

به گفته وی، بانک‌ کشاورزی و پست‌بانک هم در مرحله راه‌اندازی این سرویس قرار دارند.

 

بانک زمانی که اطلاعات فرد را می‌گیرد یک نام مستعار به آن کارت اختصاص می‌دهد. دفعات بعد هر بار می‌خواهد این اطلاعات بین شبکه مخابراتی و بانک رد و بدل شود این اسم مستعار است که هیچ معنایی ندارد و فقط بانک می‌داند این نام مستعار به چه چیزی اختصاص پیدا کرده و همین‌طور رمز دوم مشتری جابه‌جا می‌شود. صمدی در این خصوص افزود: «اپراتور در هیچ مرحله‌ای اطلاعات بانکی فرد را نمی‌بیند و تنها روی بستر USSD رمز دوم مشتری را به بانک منتقل می‌کند.»

 

اما ایرانسل درصدد ارائه خدمات بانکداری همراه مبتنی بر STK نیز هست تا جایی که به گفته مدیر ارشد بازاریابی تجاری ایرانسل تا چند ماه آینده این سرویس ارائه می‌شود.

 

این سرویس در واقع برنامه‌ای است که داخل سیم‌کارت قرار می‌گیرد و بر اساس هر تراکنشی که انجام می‌شود، اطلاعات کاربر رمزنگاری شده و به موسسه مالی یا بانک ارائه و در آنجا رمزگشایی می‌شود.

 

ارسال به دوست