ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
محتوای موجود تا چه حدی پاسخگوی نیاز شما بوده است ؟

کاملاً کافی
مناسب
ناکافی

بانکداری همراه مبتنی بر STK

دستگاه های تلفن همراه، خصوصا تلفن های هوشمند، از یک سو نویددهنده مسیر جدید، گسترده و سهل وصول جهت دستیابی به حفظ مشتریان کنونی و افزایش مشتریان جدید می باشند که این با قابلیت ارائه خدمات در هر زمان و هر مکان و نیز قابلیت نفوذ و پتانسیل رشد بالا امکان پذیر گردیده است. ولیکن از سوی دیگر به دليل متنوع ‌بودن مدل‌ گوشي‌هاي تلفن همراه، سیستم های عامل آنها و تکنولوژی های به کار گرفته شده، بانک‌ها با مشکل ارائه سرویس یکسان به تمام این تلفن همراه‌ها مواجه شده‌اند. جهت مرتفع نمودن مشکل فوق تکنولوژی STK ابداع گردیده است.

ارائه خدمات بانکداری همراه وابسته به همکاری سه عضو اپراتور تلفن همراه، تامین کنندگان خدمات و بانک ها می باشند. در واقع در مدل STK ترکیب اپراتور و تامین کننده خدمات، واسط بین کاربرنهایی و بانک می باشند. به نحوی که زیرساخت و بستر ارتباطی امن و راحت را برای دریافت خدمات بانکی در اختیار شهروندان قرار می دهند.

در این حالت شرکت آیسان تنها به عنوان تهیه کننده زیرساخت مطرح می باشد. یکی از وظایف نرم افزارهای شرکت آیسان ترجمه کننده زبان بین اپراتور و بانک می باشد. از سویی دیگر این نرم افزارها در امن سازی و رمزنگاری پیغام های ارسالی در مسیر را فعال هستند، به نحوی امنیت تراکنش ها را بالاترین سطح ممکن ارتقا می دهند. نرم افزارهای شرکت آیسان با در اختیار قرار دادن صفحه های مدیریت، به بانک ها این امکان را می دهند که منو ها و فرآیندهای مد نظر خود را تعریف نمایند و این فرآیندها بلافاصله با اولین اتصال کاربر به سیستم، به روزرسانی می شود.

معماری فنی تر این موضوع به این شکل است که کاربر نهایی از طریق آنتن های BTS اپراتور با سیستم های آیسان متصل می گردد. نرم افزارهای شرکت آیسان پس از رمزگشایی، مسیریابی، مدیریت منو ها و فرآیند و فعالیت های دیگر را انجام داده و تراکنش را بعد از رمزنگاری مجدد به سوی بانک ارسال می نماید.