ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نظرسنجی
محتوای موجود تا چه حدی پاسخگوی نیاز شما بوده است ؟

کاملاً کافی
مناسب
ناکافی

مرکز شارژ (Recharging Center)

با توجه به تعدد اپراتورهای تلفن همراه کشور و نیازبه تسهیل فرآیند خرید تا فروش شارژ الکترونیکی جهت عاملین فروش و بانکها در سراسر کشور (از طریق سایتهای مختلف و همچنین درگاه های بانکی) و به دور از درگیری با پروتوکولهای متفاوت خرید شارژ الکترونیکی و همچنین انجام این عمل در حداقل زمان ممکن، شرکت خدمات همراه آیسان اقدام به توسعه سامانه‌های خرید و فروش شارژ الکترونیکی اختصاصی خود نموده تا با ایفای نقش واسط بین اپراتورهای تلفن همراه ، عاملین فروش و بانکها ضمن جلوگیری از تعدد قراردادها و پروتوکولهای مختلف بین اپراتورها ، عاملین فروش و بانکها فرآیند خرید تا فروش شارژ به مصرف کننده نهایی را تسهیل نماید.

در روش شارژ مستقیم نیازی به دریافت پین کد و یا به اصطلاح کد شارژ نیست. در این روش کافیست تا شماره تلفن همراه و مبلغ شارژ مورد نیاز مشتری از طریق این سامانه دریافت و پس اخذ تائیدیه ، در همان لحظه مبلغ شارژ بر روی تلفن همراه مشتری ظاهر خواهد شد.

۱ – سامانه  فروش بر خط (آنلاین) شارژ مستقیم برای درگاه های بانکی

 

 ·        مزایای این طرح برای بانکها :

 • بانکها به جای راه اندازی سیستم های مختلف برای ارتباط با اپراتورهای تلفن همراه کشوربا پروتوکلهای متفاوت و مسائل فنی خاص هرکدام ، میتوانند با عقد یک قرارداد همکاری با شرکت خدمات همراه آیسان ، به راحتی امکان فروش شارژ همه اپراتورهای تلفن همراه را در اختیار داشته باشد.
 • عملیات تسویه حساب  و همچنین رفع مغایرتهای بین بانکها و ۴ اپراتور تلفن همراه، با شرکت خدمات همراه آیسان خواهد بود.
 • نظر به تجربه شرکت داده کاوان آیسان در ارائه خدمات الکترونیکی بانکی ، این خدمت نیز به صورت تخصصی و هماهنگ با سامانه های بانکی، به بانکها ارائه میشود .
 • با توجه به آماده بودن این سامانه ، سرعت در راه اندازی و عملیاتی شدن این خدمت از دیگر مزایای این طرح می باشد.
 • منافع مالی بانکها در فروش شارژ مستقیم اپراتورهای تلفن همراه به صورت متمرکز بیشتر از گذشته خواهد بود .
 •  عدم نیاز به Reverse Charge در فرایند فروش شارژ .
 •  مسئولیت بانک ، انتقال وجه شارژ از حساب خریدار به حساب شرکت خدمات همراه آیسان بوده و مسئولیت انتقال شارژ به سیم کارت خریدار بر عهده شرکت خدمات همراه آیسان می باشد .
 • برای افزایش امنیت اطلاعات ، فرایندهای مربوط به تراکنش مالی بر روی درگاه های خود بانک انجام شده و هیچ تراکنش مالی به سمت سرور خدمات همراه آیسان نخواهد آمد. پس از تکمیل فرایند کسر وجه از حساب خریدار و واریز آن به حساب خدمات همراه آیسان ، یک دستور خرید شارژ به سمت سرور خدمات همراه آیسان ارسال می گردد که شامل اطلاعات زیر خواهد بود:
 • شماره سیم کارت درخواست کننده شارژ.
 • مبلغ شارژ
 • شماره سریال  بانکی برای پیگیری

اپراتورهای تلفن همراه امکان استعلام برای شماره سریال را از طریق شماره تلفن همراه به کاربران فراهم میسازند .

با توجه به استقرار سرورهای شرکت خدمات همراه آیسان در مرکز داده شرکت افرانت ، امنیت کامل توسط شرکت مذکور تامین میشود . شبکه ارتباطی این شرکت و بانکها میتواندبیسیم یا ام پی ال اس باشد.

۲ – سامانه فروش برخط(آنلاین) شارژ مستقیم برای عاملین فروش

 

  فروش از طریق کنترل پنل عاملین فروش

پس از ثبت نام عاملین فروش و تائید نهایی آنها از طریق وب سایت خاص شرکت خدمات همراه آیسان ، کنترل پنلی در اختیار عاملین فروش قرار میگیرد تا بتوانند از طریق آن خرید روزانه و یا هفتگی شارژ همه اپراتورهای تلفن همراه را انجام داده و سپس جهت فروش از طریق همین کنترل پنل و یا از طریق نرم افزار موبایل اقدام نمایند. این کنترل پنل قابلیت تهیه گزارشات مربوط به وضعیت باقی مانده شارژ و میزان فروش را دارا می باشد.

سامانه فروش از طریق تلفن همراه 

 

بانصب این سامانه بر روی تلفن همراه عامل فروش ، که از وب سایت شرکت خدمات همراه آیسان دریافت شده است و با تنظیم دسترسی GPRS ،ارتباط از طریق اینترنت با سامانه مرکزی شارژ الکترونیکی برقرار شده و عامل می‌تواند بر اساس اعتبار خود نزد شرکت خدمات همراه آیسان، شماره همراه متقاضی را شارژ نماید. از مزایای این روش می‌توان به سرعت بالای فرایند شارژ (در مقایسه با کارت شارژ)، مشاهده سوابق شارژ به صورت برخط (آنلاین) و استفاده از آن بصورت سیار و در هر مکان (مکانهای پر تردد از جمله ترمینالهای مسافرتی و …) اشاره نمود.

 ۳      - سامانه فروش برخط(آنلاین) شارژ مستقیم برای سایتها مختلف (خبری، اجتماعی، فرهنگی، فروشگاهی، … ) :

با توجه به وجود قابلیت فروش از طریق سایتهای مختلف و لحاظ نمودن کارمزد فروش به وب سایتها، امکان فروش مستقیم و آنلاین شارژ الکترونیکی در شبکه اینترنت و سایتها فراهم شده است. در این روش مدیران وب سایتها با ثبت نام و سپس دریافت و نصب کد (اسکریپت مربوطه برروی وب سایت خود) می‌توانند امکان شارژ مستقیم همه اپراتورها را برای بازدید کنندگان وب سایت خود فراهم نمایند.

در صورت نیاز به پشتیبانی سیستم فروش شارژ مستقیم همه اپراتورهای تلفن همراه  ، Help Desk شرکت آیسان پاسخگو خواهد بود .